/Files/images/Ысторыя.jpg

На місці нинішнього селища Антонівка на початку XVIII століття козаки-запорожці заснували на крутому березі Дніпра поселення, яке назвали Широким, адже якраз у цьому місці річка на повну силу -річка-широко котить свої води до Чорного моря. Певне, звідси і пішла назва поселенню.

Пізніше втікаючи з неволі, сюди добиралися і селилися селяни-кріпаки з Київської, Полтавської та інших губерній, а також поляки-засланці з Волині. От чому у нашому селищі розповсюджені такі прізвища, як Маляренко, Оліфіренко, Канівченко, Христинко, Гаркуша, Зражевський.

То були перші поселенці в наших місцях, а нащадки засновників села досі мешкають тут.

Через деякий час родючі землі нашого краю були подаровані Катериною II учаснику Кримської війни (1853р.), графу, генерал-майору Августу Федоровичу Комстадіусу, який залишив їх у спадок дружині і сину, який розділив село Широке між своїми дітьми.

Назва селища Антонівка зустрічається у документах з 1868 року.

Селяни, незважаючи на злидні, прагнули, щоб їх діти вчились грамоті. На одному із сходів у 1859 році мешканці села Широке (Антонівка) вирішили відкрити тут церковно-приходську школу. Це була звичайна селянська хата, яку громада взяла в оренду у когось із селян. В 1870 році почато спорудження спеціального шкільного будинку на один клас. Школу взяло під опіку земство (орган самоуправління, який фінансував кошти на школу), і вона стала називатись земською. (Архівна довідка. Статистико-економічний опис Херсонського повіту, - Херсон, 1900р.). В 1907 році в селі Антонівка було 110 дітей шкільного віку, але навчалися тільки 66. Це був один клас. За нормами школи могла вмістити 60 учнів. Необхідно було розширити її на 50 місць. (Про шкільну мережу. Доповідь Херсонської повітової земської управи земським зборам сесії 1907р. -Херсон, 1907р., стор. 40).

У жовтні 1920 року - тиждень запису дітей в єдину трудову школу. Уже у 1921 році в школі працює два вчителя, є бібліотека. (Відомості про кількість дворів. Нікольський виконавчий комітет - ф.,-7, оп.-І, д-г, я-з).

Перед Великою Вітчизняною війною в школі було вже 7 класів. У період тимчасової окупації нашого краю гітлерівською армією (з червня 1941 по березень 1944р.) заняття в школі було припинено. Приміщення було зайняте під німецький шпиталь.).

З 1944 року заняття в школі були відновлені. Навчалися учні;7 років, бо школа була семирічна. Вже десь у 1961 році вона стала восьмирічною.

У 1975 році нашій школі було присвоєно статус середньої. (Рішення виконкому Херсонської обласної Ради депутатів трудящих № 521 від 19 вересня 1975 року).

Кiлькiсть переглядiв: 3195

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.